Son Dakika Haberleri
Başlangıç / Bilgi / İslama Göre Dünya Nasıl Oluşmuştur

İslama Göre Dünya Nasıl Oluşmuştur

Sponsorlu Bağlantılar

Rate this post

İslamiyete göre dünya nasıl oluşmuştur

Allah ve resulünün bildirdiği kadarını bilmekteyiz. Dünya altı günde yaratılmıştır. Yüce rabbimiz hud suresinin 7. ayetinde ve Araf suresinde;
O, hanginizin amelinin daha güzel olacağı konusunda sizi imtihan için, henüz Arş’ı su üstünde iken gökleri ve yeri altı gün içinde (altı evrede) yaratandır. Böyle iken “Ölümden sonra şüphesiz diriltileceksiniz” desen, inkârcılar “Mutlaka bu, apaçık bir büyüdür” derler.

Gerçekten sizin Rakibiniz altı günde gökleri ve yeri yaratan, sonra arşa istiva eden Allah’tır. Gündüzü durmaksızın kendisini kovalayan geceyle örten, güneşe, aya ve yıldızlara kendi buyruğuyla baş eğdirendir. Haberiniz olsun yaratmak da emir de (yalnızca) Onundur. Alemlerin Rabbi olan Allah, ne yücedir. (A’râf Suresi 54) buyurmaktadır ve birçok ayeti celilede bunu bizlere anlatmaktadır.


Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımızdaki Tımar sisteminin Osmanlı devleti için sağladığı yararlar isimli yazımızıda okumanızı tavsiye ederiz.

İlgini Çekebilir

Haritalardan hangi amaçla yararlanılır? Söyleyiniz

Sponsorlu Bağlantılar Haritalardan hangi amaçla yararlanılır? Söyleyiniz 1 (20%) 2 votes Haritalardan hangi amaçla yararlanılır? …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.