Son Dakika Haberleri
Başlangıç / Bilgi / Bir gün Başbakan olsanız ülkemizin güzelleşmesi için neler yapardınız

Bir gün Başbakan olsanız ülkemizin güzelleşmesi için neler yapardınız

Sponsorlu Bağlantılar

Rate this post

Bir gün Başbakan olsanız ülkemizin güzelleşmesi için neler yapardınız

Eğer başbakan olsaydım halkın isteklerini en hızlı bir şekilde yerine getirirdim. Özellikle çok fazla yüksek binaların yapılmaması için düzenlemeler getirir ağaçlandırma faaliyetlerini çoğaltırdım. Her mahallede oyun parkları yapar çocukların sevinmelerini sağlardım. Yaşlı ve engelliler için özel yerler tahsisi ederdim.


Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımızdaki Tımar sisteminin Osmanlı devleti için sağladığı yararlar isimli yazımızıda okumanızı tavsiye ederiz.

Etiket: bir gün başbakan olsanız ülkemizin güzelleşmesi için neler yapardınız, Deniz ürünleri mail

İlgini Çekebilir

Haritalardan hangi amaçla yararlanılır? Söyleyiniz

Sponsorlu Bağlantılar Haritalardan hangi amaçla yararlanılır? Söyleyiniz 1 (20%) 2 votes Haritalardan hangi amaçla yararlanılır? …

2 Yorumlar

 1. Okulları tek sistem yaparım

 2. 1. İşim küresel ısınmaya dikkat çekip tümdünyayı hafta sonrası araçla sokağa çıkmayı yasaklamaya davet edip yasağı çiğneyenleri 1 hafta boyunca ağaç bakım cezası verirdim.
  2. işim vatandaşı iş başvurusunu alıp birdaha dönüş yapmayanların işlerini fes edip iş başvurusu yapanı o işin başına yerleştirirdim.
  3. İşim millet vekillerin maaşını askari ücret yapardım vatandaşın maşını askari ücret 5 bintl yapardım madem vatandaşın vekili millet vekili vatandaştan fazla maaş almamalı diye düşünüyorum.
  4. İşim dişardan ülkemize gıdave hayvancılığın girmesini yasaklar ülkemizde okadar ekilecek topraklar varken dişardan gelmesi boşa hem sağlığımıza hemde butçemize zarar diye düşünüyorum.
  5. İşim ayda 3 kereden fazla günde 1 saattan fazla eletrik kesintisi yaşatan eletrik dağıtım şirketlerini her kesilen saat için 5 bintl tüketicilere cezai ödeme yapmasına çarptırırdım.

  6. İşim sokakta veya telefonda sms mail vesayre yoluyla hertütlü satış yapmak özellikle pazarlama bröşür yöntemiyle caddelerde bayanları taciz dolandırmak kandırmak butür sahtekarlık veya zarar verici hal tavır tahrik girişimde bulunanları en a 10 yıl hapis 100 bintl para cezasına çarpardım.

  7. İşim sigarayı kökten kaldırmaktansa insan sağlığına zararverdiği kanıtlanmış tüm ürünleri üretimi ülkemize sokulmasını yasaklar yasağa uymayanları enaz 10 bintl para cezası 2. İhlalinde 10 yıl hapis. 3. De idam ederdim. Ülkemizde hiçbir gdolu üretim sahtekarlık dolandırıcılığa izin vermeDim.

  8. İşim vatandaşın tüm delil ve ispatlarına ramen suçlulara ceza kesmeyip şikayetçiye takipsizlik kararı çıkarıp karara tekrar itiraz edince 20 tl gibi ücret tahsil eden tüm savcılara 10 yıl hapis cezası 100 bintl para cezası verirdim.

  9. İşim sokakta suçsuz vatandaşı hırpalayıp suçsuz yere hapse atılması veya birgün bile hapis kalması durumuzda her saat için vatandaşa 10 bintl ödeme yapılması görevini düzgün yapmayan suçsuz vatandaşı tutuklayana birmaaşını keserdim.

  10. İşim bütün yollar köprüler vatandaşın cebinden yapıldığından geçişleri bedava yapar vatandaşın malı olduğundan sadece vatandaşlardan yıllık 100 tl gibi cuzi vergi alır bunun ödemesinide istediği şekilde yapmasını sağlardım,

  11. İşim tüm ötv kdv her zıkkım verki varsa tümünü sıfırlardım .

  13. İşim faturalara çeşitli vergiler vatandaşa sormazdan ücret ekleyene enaz 5 en az 20 yıl hapis cezasına çarpar paraya çevrilmeme kanunu koyardım.

  14.işim emekli yaşını 45 yaşa gün sayısı 3200 güne düşürür herkesin aynı şekilde emekli olabileceğini sağlardım. Kimse mezarda emekli olmamalı. Günü yoksa pirim ödeyerek emekli olmasını getirirdim.

  15. Gemide çalışanlargibi ağır işlerde çalışanlara 10 yaş erken emeklilik yıpranma payı getirir, her ne şirket olursa olsun ülkemiz insanını çalıştıranların sigortasız çalıştıramayacağı cezalar getirirdim.

  16. Okul okumamış tecrubesiyok yaşıçok gibi bahanelerle işçi açığı olduğu halde bu bahanelerle eleman almayanları kişiyi aşağılamak küçükgörme suçları sayarak bu suçların ağır hapis cezası olmasını sağlayarak işverenin elemana ihtiyacı olup eleman beğenmeme lüksü olmama yasası getiririm.

  17. İşim tüm özel hastaneler ssk lılara ücretsiz bakmak zorunda olduğu halde ücret alan hastaneleri 10 gün kapama 10 gün boyunca ücret alımı gerçekleştirenlere her ilin meydanında hergün bir sak lı vatandaşın bu ücret alan hastane yetkilisine 20 falaka atmasını sağlarım.

  18. Kendi kafasına ilaç alan kendini zehirleyenle esrar eroin içmiş satmışgibi 1 yıl hapis 2. De 6 yıl 3. De 20 yıl hapiscezası getirirdim. Nedeni ise vucudun ilaca ihtiyacıyok vucudun kendini savunma siztemivardır.

  19. Hazine arazilerini rant yapıp iskan verip inşaatlar binalar dikilmesine izin musade imkan veren belediyeleri işinden alıp hapse tıkar yapılan tüm binaları yıkıp sahiplerine 1 trilyon para ceZası artı o bölgeyi ağaçlandırma cezası verirdim.

  20. Ülkemizde bulunan tüm sokak köpeklerini toplar kısırlartırır. Elinde bulunan ülkede bulunan köpekleri çhipleyip kayıt altına alınıp kayıt dışı üretimi yasaklar sokağa atılmasını önler atanlara en az 10 yıl hapis cezası getirirdim.

  21. İşim ta başta yapmamız gereken apo denilen çocuk katilini fetoyla beraber asardım hatta sulalesini soyu soputüm pkklı destaisi partisi kimvarsa asardım.
  Facebook gibi sosyal medyadaki sitelerde açıkça pkkli ve yandaşların alenen sayfa açıp yayın yapmalarına musade eden sosyal ağ sahiplerine büyük cezalar kesen ülkemizde yaşayanlarsa ömürboyu hapse tıkar sitelerini 3. İhlalinde kapatırdım.

  Okadar yapacak işvarki bu ülke adam olurmu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.